Polecane zabawki dla kota.

Choć duża część z nas postrzega kota, jako zwierzę typowo domowe, musimy mieć w pamięci, że jest to drapieżnik. To, co często rozbawieni właściciele mają za zabawę, jest wynikiem silnego instynktu łowieckiego. Z tego powodu tak ważne jest zagwarantowanie kotu właściwej rozrywki. Znudzone zwierzę może drapać nasze meble , a nawet drapać nogi lub ręce właściciela . Czym się bawić z naszym kociakiem? Prezentujemy najlepsze zabawki dla kota.

Wędki dla kota.

Niezawodną zabawką, zapewniającą udaną rozrywkę, jest wędka dla kota. Zazwyczaj fantastycznie sprawdzają się naturalne pióra zamocowane na sznurku, które udają ruch potencjalnej ofiary. Niektóre koty preferują puszyste boa, kolorowe wstążeczki lub foliowe pompony. Możemy też wybrać maskotkę na wędce , jeżeli nasze zwierzę znajduje upodobanie w takiej formie polowania. Wszystko zależy od gustu naszego kociaka .

Zabawki z kocimiętką

Jeżeli nasz zwierzak potrzebuje zachęty do zabawy , możemy zdecydować się na zabawkę z kocimiętką. Na rynku znajdują się różne rodzaje tego rodzaju zabawek: poduszeczki, myszki, piłeczki, maskotki lub specjalne pluszaki do gryzienia. Możemy też zdecydować się na spray z kocimiętką lub susz, który wysypiemy na podłodze lub spryskamy nim wybrane miejsca.

Lasery dla kota

Wyjątkowo skuteczną zabawką, ubóstwianą przez wszystkie czworonogi, jest laser dla kota. Nie istnieje żaden kot , który by pozostał wobec niego obojętny. Szalona gonitwa za świecącym punktem doskonale wybawi naszego drapieżnika , a nam zapewni mnóstwo śmiechu . Co istotne, użycie lasera nie wymaga od nas wiele zaangażowania, a efekt jest natychmiastowy.

Piłka dla kota

Niektóre zwierzaki wolą zabawy z piłeczką. Turlanie po podłodze jest dla nich fantastyczną rozrywką. Możemy więc wybrać dla kota szeleszczącą wykonaną z folii piłeczkę, miękkie pompony, piłeczki z lekkiej gąbki , kauczuki lub piłeczkę , która ma w środku dzwoneczek. Istotny jest zarówno odgłos, jaki taka piłeczka wydaje tocząc się po podłodze, jak i materiał, który sprawia, że taka zabawka bądź lepiej się toczy, bądź sprawdza się do aportowania.

Kule na przysmaki

To niezawodny sposób, żeby zachęcić leniwego kota do ruchu . Specjalne kulki, w których chowamy przysmaki apetycznie pachną, więc kot usiłuje dostać się do ulubionych kąsków, przy okazji tocząc po podłodze zabawkę. Co istotne, kot od razu dostaje nagrodę, co oznacza, że polowanie okazało się udane .

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html kuweta dla kota