Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni może być wspaniałą okolicznością, aby poświęcić czas waszemu psowi. Podróż z ukochanym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju możliwość, aby odpocząć, w tym samym czasie dając psu czas. Kiedy jest ciepłowarto pamiętać o kleszczach, ponieważ wszystkie czworonogi mogą być na nie podatne. Rasy, które potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko mają kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się kilkumiesięczną skutecznością i niewielką ceną. Są produkowane dla ras psów różnorodnych rozmiarów, więc bez problemu kupimy rozmiar dopasowaną do wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być naturalne lub lekami na kleszcze. Te drugie charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość środka na kleszcze jest dopasowana do wagi zwierzaka, należy zatem przeczytać przed nałożeniem, iż znaleziona obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, będące bezzapachowymi środkami przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla psów mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto działają zarówno przeciw kleszczom i przeciwpchelne, dlatego umożliwiają kompleksową ochronę psiaka. Obroża dla psa działa aż 8 miesięcy, co więcej działa od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu groźnych chorób zakaźnych, takich jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów z przyjemnością buszujące w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez pasożyta, dzięki czemu umożliwia zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie potrzebna jest specjalna ochrona, na przykład w postaci zakropień mających środek na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby uchronić psa podczas letniej wycieczki trzeba zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla psa.

sucha karma dla psa