Czas honoru – odcinek 9 – W matni

Czas honoru – 1 seria 9 odcinek “W matni”

Usiłując zdobyć fundusze na wydostanie się z getta, Sajkowscy sprzedają futro, potem obraz Kossaka. W transakcjach pośredniczy Mosler. Sabina podejrzewa jednak, że Mosler jest oszustem. Michał zostaje wysłany na wieś, żeby wyjaśnić sprawę zaginionych pieniędzy. Aktor Iwo Majer proponuje Wandzie występy w teatrze. Kobieta waha się, ale w końcu, pod wpływem matki, odmawia. Bronek musi zdecydować, czy będzie chronił swoich podwładnych przed konsekwencjami samodzielnej decyzji o zamachu.Sorry, ni ma!


4 odpowiedzi to “Czas honoru – odcinek 9 – W matni”

 1. Małgorzata Napisał:

  Bardzo mi się podoba ten film, to historia pokazana oczami wspołczesnego widza, historia dla młodzieży podana na tacy.

 2. Malkontent Napisał:

  Ojciec mi opowiadał, że czerwone i Żydzi jako partyzantka więcej robili zła niż dobra. Potem dołączyli do nich kacapy i zaczęły sie nawet mordy. Najgorsza była (partyzantka) żydowska,zwłaszcza bracia Bielscy. Z niecierpliwością oczekuję na jakiś film na ten temat i słowa przeprosin ze strony Izraela za te mordy.

 3. jerzy Napisał:

  Armia Ludowa powstala 1.01 1944.Przedtem byla Gwardia Ludowa, ale to tez pozniejsze czasy, bo my ciagle w 1941r. Mamy do czynienia wiec, z mala manipulacja historyczna. Efektem nie najmadrzejsze komentarze, jak np. pana malkontenta.

 4. H.A.L.O Napisał:

  malkontent- OPÓR – to jest film o braciach b.i zydowskiej partyzantce na ukrainie,czy bialorusi

statystyka